Tyto tipy vám ušetří peníze na cestách

●    Ušetřete peníze za dopravu!

V ideálním případě víte předem, kam chcete cestovat, proto si rezervujte letenku či jízdenku co nejdříve. Čím dřív provedete rezervaci, tím výhodnější ceny získáte. Abyste udrželi svůj plán utrácet co nejméně, cestujte bez velkých zavazadel, pokud je to možné.

Tip: pokud si vezmete na cestu co nejméně věcí, ušetříte nejen peníze, ale také vám ulehčí cestu do cílového místa.
bruneta u autobusu

●    Objednejte          si vše on-line!

Jestliže přemýšlíte o návštěvě muzeí během cest, či přemýšlíte o cestování z jednoho místa na druhé pomocí hromadné dopravy, měli byste předem zkontrolovat nabídky on-line. Můžete tak nejen najít výhodnější cestu, ale v lepším případě můžete také těžit z kombinovaných nabídek.

Tip: najděte si informace o místech, která chcete navštívit a zkuste si vyhledat výhodné nabídky a slevy předem na internetu.
slunce za letadlem

●       Vyhněte se vysokým měnovým kurzům!

To by byla špatná chyba, jestliže byste na tuto radu zapomněli. I když jste zkušení cestovatelé, měli byste se seznámit s několika základními radami. Výměna peněz na cílovém letišti není v podstatě dobrý nápad. Směnárny na letišti mají obvykle vyšší ceny, protože se spoléhají na pohodlí a únavu cestujících. Pokud je to možné, má smysl vyměnit peníze v bankách, které jste si vybrali předem. I v tomto případě, podobně jako u on-line zakoupených jízdenek, máte možnost si porovnat ceny v klidu doma. Dále byste se měli seznámit s podmínkami platebních karet. V případě výběru z účtu přes bankomat v cizině je možné, že mohou být účtovány velmi vysoké poplatky.
slunce za letadlem

●       Pozor na zbytečné nákupy!

Tento tip je zaměřen především na ty, kdo cestují na vícedenní výlet. Jestliže cestujete do nějaké drahé destinace, pak určitě nebudete zbytečně utrácet za nákupy. Jestliže cestujete jen s příručními zavazadly, nebudete mít na nákupy ani pomyšlení.

●       Udělejte si čas na plánování cestovního rozpočtu!

Pokud chcete aplikovat všechny uvedené tipy, potřebujete ovládat své výdaje a vytrvalost.